Kroužky pro děti

Minecraft Education Edition

Minecraft Education Edition je výuková verze populární hry Minecraft navržená pro výuku programování v interaktivním a zábavném prostředí. Umožňuje využití blokového programování přes Microsoft MakeCode a psaní skriptu v jazyce Python. Studenti mohou vytvářet kód, který řídí postavy nebo manipuluje s herním světem, což rozvíjí jejich programátorské dovednosti zábavným způsobem.

Parametry kroužku

5.–6. třída
Pokročilost: Začátečníci
Počet lekcí: 15
Délka lekce: 60 minut
Frekvence: 1× týdně
Hodin celkem: 15
Přihlásit se

Umožňuje studentům učit se programování, matematiku, jazyky a další předměty zábavnou formou prostřednictvím interaktivního herního prostředí.

Co se děti naučí

• Základům programování – instrukce krok za krokem, smyčky a cykly, podmínky.
  • Procvičí si algoritmické myšlení a debugging (identifikace a opravování chyb v kódu).
  • Vytvářet vlastní světy, plánovat své projekty, navrhovat herní mechanismy a realizovat své nápady.
  • Učí se pracovat ve skupinách, kde mohou sdílet své kódy a projekty s ostatními.
  • Programovat ve 3D prostředí Minecraftu, což pomáhá dětem rozvíjet prostorové myšlení a geometrii.

Pro koho je kurz určen

Programování v Minecraft Education Edition je ideální pro všechny děti, které chtějí rozvíjet svou kreativitu a logické myšlení prostřednictvím zábavných herních úkolů. Staňte se tvůrcem vlastních dobrodružství a naučte se programovat ve světě, kde se fantazie stává realitou!

Kdy a jak kurzy probíhají

• Kurzy probíhají 1× týdně v učebnách základních škol.
  • Kapacita kurzu je cca 10 dětí, aby byla zachována kvalita výuky.
  • Děti mají ve školách k dispozici veškeré vybavení na kroužek včetně licencí.

Platba

• Kroužky jsou placeny převodem.
  • Po přihlášení dítěte na kroužek obdrží rodič obratem e-mailem s podklady k platbě.

Co o nás říkají děti

Termíny pro kurz Minecraft Education Edition

Pondělí 15:30–16:30 30. 9. 2024 – 27. 1. 2025
Lektor
Helena Šarapatková
3 500 Kč
Přihlásit se Volná místa: 3 z 16
Úterý 15:15–16:15 1. 10. 2024 – 28. 1. 2025
Lektor
Helena Šarapatková
3 500 Kč
Přihlásit se Volná místa: 5 z 10

Nejčastější dotazy ke kurzům

Ano. Vaše dítě může navštěvovat kroužek na jakékoliv základní škole, kde kroužky probíhají.

Rekapitulace a potvrzení přihlášky odesíláme obratem po přihlášení na Váš e-mail. Pokud potvrzení v e-mailu nenaleznete, zkontrolujte si, zda Vám nepřišlo do SPAMU nebo nás kontaktujte na telefonním čísle +420 775 238 909 nebo mailové adrese info@it-klub.cz a přihlášení ověříme.

Podklady k platbě jsou uvedené v emailu, který jsme Vám zaslali obratem po přihlášení.

Nemusíte. Družinu bude informovat IT Klub. Družina obdrží přesné informace, které jste uvedli do přihlášky (kroužek, čas, příchody a odchody z/do družiny).

Pokud kroužek odpadne z důvodu například nemoci lektora, nebo z nečekaného důvodu uzavření školy, bude samozřejmě dětem hodina nahrazena. Každý rok probíhá 30 vyučovacích hodin. Pokud kroužek v týdnu nemohl proběhnout, posune se konec kroužku v daném školním roce oproti původnímu plánu.

V případě, že jste nestihli přihlášení, je možné se do kroužku zapsat nejpozději během prvního měsíce. Cena za účast v kroužku zůstává nezměněná.

Na druhé pololetí se není potřeba opakovaně registrovat přes webové stránky. Rodiče obdrží potřebné informace e-mailem před ukončením první poloviny školního roku.

Proč si zvolit naše kroužky?

Atraktivní a zábavná forma​

Zábavné projekty, ve kterých si děti vytvářejí vlastní počítačové hry, propracované animace a učí se programovat roboty.

Děti naše kroužky milují

Naši lektoři i kroužky samotné získávají od dětí mimořádně pozitivní hodnocení a 90 % z nich pokračuje i v dalším školním roce.

Počítačové vybavení

Pro všechny kroužky poskytujeme dětem veškeré pomůcky včetně tabletů, Ozobotů a plně vybavených počítačových učeben.